2018/2019

Uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet czytelników biblioteki szkolnej

W tym roku Pierwszakami zajęli się czarodzieje z Hogwartu. Każdy uczeń spróbował swoich sił w czarach, został też "zbadany" przez Tiarę Przydziału.

10. Urodziny Gilgotek

W sobotę świętowaliśmy razem z p. Agnieszką Gil dziesiąta rocznicę Gilgotek. Przyjęcie urodzinowe odbyło się w Bibliotece Grafit. Jak na prawdziwe urodziny przystało, były kwiaty i prezenty, były zabawy i baloniki, no i oczywiście wspaniały tort urodzinowy. A my życzymy Gilgotkom - i sobie samym - wielu następnych magicznych i niezapomnianych spotkań z opowieściami pani Agnieszki!

29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z tej okazji czytaliśmy głośno w klasach młodszych i starszy, a na szkolnym korytarzu klasa 4 a otworzyła Punkt Wymiany Książki Przeczytanej.

Pierwszaki na pierwszym spotkaniu z panią Agnieszką Gil

Klasa pierwsza zainaugurowała czytelniczą GILotynę. Pani Agnieszka Gil zaprosiła dzieci na poszukiwanie pirackiego skarbu. Szukaliśmy wszędzie: koło fontanny, na placu zabaw i na samym szczycie Wzgórza Słowiańskiego. Ale znaleźliśmy go dopiero w ... Bibliotece Grafit :). Tam każdy może znaleźć coś dla siebie!

"Jak nie czytam, jak czytam"

Dziś, razem z miłośnikami książek z całej Polski, biliśmy rekord czytania w jednym momencie. Na kilka minut zamieniliśmy podręczniki na coś bardziej "wciągającego" ;)

Gilotyna - ucinamy sobie pogawędkę o książkach ;)

W czwartek pani Agnieszka Gil - nasza zaprzyjaźniona pisarka - zaprosiła nas na pogawędkę o książkach do Biblioteki Grafit. na kolejnym spotkaniu z cyklu Gilotyna rozmawialiśmy o pisarzach, książkach, i pisaniu - nie tylko książek. Kto wie, może niektórzy z obecnych uczniów pójdą w ślady pani Agnieszki?

Literacka Gra Terenowa "Trzynasty gość" oficjalnie zakończona!

Po dogrywce pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 4c. Tym samym drugie miejsce zajęła drużyna klasy 7b a na miejscu trzecim uplasowały się trzy drużyny: 4a, 6b i 7a. Gratulacje! Rozdanie nagród podczas Gali Talentów 19 czerwca na sali gimnastycznej :)

Wspomnijmy, jak to było ...

Spotkanie z panem profesorem Janem Miodkiem w Bibliotece Grafit

Książkomaniacy na Wiosennym Czytaniu w Ogrodzie Botanicznym

Wyniki Literackiej Gry Terenowej 2018

klasa  zdobyte punkty
4a 27
4b 12
4c 28
5a 0
5b 0
6a 19
6b 27
7a 27
7b 28

Jak widać, czeka nas dogrywka między klasa 4c a 7b.

Zapraszamy na tegoroczną literacką grę terenową!

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji biblioteka i Kółko „Książkomaniaków” organizuje 26 kwietnia literacką grę terenową. W tym roku gra oparta jest na książce Martina Widmarka „Trzynasty gość”. Możecie ją wypożyczyć w bibliotece szkolnej albo w Bibliotece Publicznej Grafit. Każda klasa wyznacza dwu-trzyosobową drużynę, której zadaniem będzie dotrzeć do siedmiu stacji i wykonać zadania związane z treścią książki. Na zwycięską drużynę czekają nagrody i dodatkowe punkty w Lidze Klas.

Młodzi miłośnicy książek w konkursowych szrankach

W styczniu uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursach literackich: "Moja ulubiona postać z książki" i "Zimowy wiersz". Zwycięzcy to: Lisa Bohdan, Oliwia Kubacka, Maciek Wąs, Julia Walczak, Oliwia Fegecyn, Julia Szczepańska, Jakub Molendowski i Denis Tylyk. Konkursowe prace możecie podziwiać na korytarzu pierwszego piętra.

Nasza bookcrossingowa szuflada już działa

Kółko biblioteczne zaprasza do wymieniania się książkami w naszym punkcie bookcrossingowym przy wejściu do szkoły. Bookcrossing polega na nieodpłatnej wymianie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach takich jak nasza szuflada, po to, aby znalazca mógł je przeczytać i podać dalej.

Wystawa prac Olgi Harlender

Galeria biblioteki zaprasza na wystawę młodej uzdolnionej artystki Olgi Harlender - "Skok w nadprzestrzeń".

Dzień Pluszowego Misia

W dniu ulubionego pluszaka odbyły się konkursy i zabawy, a uczniowie - również ci najstarsi, mogli bez żenady pobawić się misiami ;)

5 listopada - Dzień Postaci z Bajek

Przyjęcie Pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej

Tradycyjnie październik to miesiąc zmian dla naszych Pierwszoklasistów. 16 października zostali pasowani na ucznia a zaraz po tym złożyli Przysięgę Czytelnika. Zanim to się stało, musieli przejść wiele prób. Na szczęście zaliczyli je na szóstkę!

"Jak nie czytam, jak czytam!"

1 czerwca uczniowie w całej Polsce po raz kolejny bili rekord jednoczesnego czytania. My włączyliśmy się w Akcję na sportowo.

8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony"

Tradycyjnie, choć w mocno okrojonym składzie - większość Książkomaniaków "męczy się" na zielonej szkole - odwiedziliśmy Targi książki "Dobre strony". W tym roku wydawnictwo Zakamarki przygotowało dla nas grę terenową, która dostarczyła nam wiele zabawy. Do zobaczenia za rok!

"W podróży ze Stasiem i Nel" w Szkole Podstawowej nr 20

Tradycyjnie już nasi Książkomaniacy wzięli udział w konkursie czytelniczym, organizowanym przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 20 we Wrocławiu. Zabawy było co niemiara. Z naszą wiedzą na temat książki "W pustyni i w puszczy" też nie było najgorzej.

Na koniec tradycyjne zdjęcie "za kratkami" ;)

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Tak więc biblioteka szkolna dziś świętuje. Goście mogą liczyć na słodki poczęstunek i zabawę z nagrodami.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich uczciliśmy książkowymi podchodami

Czy ktoś wzywał detektywa?

Nasz sympatyczny student Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego odbywający praktyki w szkolnej bibliotece zaprosił uczniów klasy pierwszej na ciekawa lekcję, podczas której dzieci tropiły książkowych niszczycieli.