Szkoła Podstawowa nr 78 im. Mikołaja Kopernika

ul. Jedności Narodowej 195 , 50-303 Wrocław


Wydarzenia

Rowerowy Peleton "Wybierz zdrowie - jedź z nami"

W ramach 11 edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia nasi uczniowie pod opieką pana Wojtka Regnera, Karoliny Dutkowiak i Magdaleny Fabczyńskiej ruszyli z Polany Karłowickiej w drogę promującą zdrowy styl życia. Dwunastokilometrowa trasa miała swoją metę na Wyspie Słodowej. Tam na uczestników czekały pamiątkowe medale. Nie zabrakło także okazji do wesołej zabawy.


Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Gil

Nasi Pierwszoklasiści spotkali się dziś w Bibliotece Publicznej Grafit z panią Agnieszką Gil. Zainaugurowały w ten sposób nowy cykl spotkań z Pisarką - GILotyna czyli UCINAMY rozmowy o czytaniu i pisaniu...

 


Klasy sportowe w Energylandii

6a i 7b rozpoczęły rok szkolny ekscytującą i energetyczną wizytą w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Symboliczny dzwonek w rękach pani dyrektor Ewa Młodożeniak obwieścił rozpoczęcie lekcji - tym razem 4 września.


Pożegnaliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017

Były listy gratulacyjne i nagrody. Były występy artystyczne uczniów i zespołu tanecznego Aga Team. Tym razem, pierwszy raz od wielu lat, nie żegnaliśmy się z szóstoklasistami. Do zobaczenia więc w przyszłym roku szkolnym! Wszystkim uczniom życzymy cudownych wakacji!


Ostatni w tym roku szkolnym WF klasy sportowej ;)

 


Nasz szkolny "Mam talent"

Prezentację szkolnych talentów zainaugurowała klasa 4a inscenizacją profilaktycznej "Bajki nikotynowej", przygotowanej na podsumowanie akcji profilaktycznej "Bieg po zdrowie".

Dyplomy i nagrody otrzymali laureaci konkursów, najlepsi sportowcy i czytelnicy.

Swoje talenty zaprezentowali także najmłodsi. Nie brakuje wśród nich zdolnych śpiewaków i gimnastyków.


Konkurs Pięknego Czytania w klasach trzecich

Trzecioklasiści stanęli w konkursowe szranki bardzo dobrze przygotowani. A oto najlepsi z najlepszych


Zajęcia naukowe "Wiedza nas bawi"

Zajęcia, organizowane w ramach projektu "Wroclove Science", organizuje fundacja Omniveda, prowadzą studenci z Włoch i Hiszpanii. Oprócz zajęć dla uczniów klas piątych i szóstych, odbywających się co czwartek, studenci przeprowadzili także lekcje w klasach drugich i trzecich.


Klasa IIa  w ZOO na lekcji pt. "Czy wiesz, co je jeż?"


Wizyta w wiosce Indiańskiej


Klasa III c na finale akcji "Nie pal przy nie, proszę" na wrocławskim Rynku.


Zajęcia artystyczne

Klasa IIIb na warsztatach ceramicznych w Malu Mice.

Klasa Ia na zajęciach w Rupieciarni.

Klasa IIa na zajęciach ceramicznych w "Starej Piekarni"


Dzień Dziecka - na sportowo!

Jak na bardzo usportowioną szkołę przystało Dzień Dziecka uczciliśmy na sportowo. Zabawę rozpoczął Minimaraton, a potem to już poszło: przeciąganie liny, krykiet, tenis, bule...

Niektórzy ponad aktywny udział w zmaganiach sportowych przedłożyli aktywne... kibicowanie :)

A ponieważ 1 czerwca uczniowie z całej Polski bili rekord czytania, nasze wygimnastykowane piątoklasistki połączyły przyjemne z pożytecznym.

 


XVI Sejmik Samorządów Uczniowskich

W tym roku nasi reprezentanci biorący udział w Sejmiku, uczestniczyli w turnieju matematyczno-przyrodniczym "Podróżujemy po Europie"


Klasa 5a i 6b na Zielonej Szkole

Oto najnowsze wiadomości: zajęcia kształtujące umiejętność współpracy, wspinaczka skałkowa, no i oczywiście wycieczka do wodospadu Szklarki. A wieczorek zasłużona ... dyskoteka ;)

Szkolna Akcja "Mistrz Dobrych Manier"

Dobre maniery to ważna sprawa, 

czy to nauka, czy zabawa.

I trzeba zawsze o tym pamiętać

i w dzień powszedni i od święta.


Klasa Ia w Hydropolis


Nasz drużyna na IX Turnieju "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze"

Julka Tchórzewska, Adam Lewicki i Piotrek Szymański reprezentowali naszą szkołę na IX Turnieju Szkół Podstawowych "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu. Walczyli dzielnie i do końca, zajmując ostatecznie V miejsce.


Majowe Święta


Szkolny Konkurs Tańca 2017

W konkursie swoje talenty taneczne i choreograficzne mogli zaprezentować wszyscy uczniowie, bez względu na wiek. Choć surowe Jury wytknęło każdy błąd, wszyscy są zwycięzcami. Uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi :)


Klasa 2a zwiedza wrocławski Ratusz

 


Szkolne Podchody Książkowe

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji szkolna biblioteka zorganizowała Książkowe Podchody. Choć zabawa była przednia, duch walki i sportowej rywalizacji dał się także wyczuć.