Szkoła Podstawowa nr 78 im. Mikołaja Kopernika

ul. Jedności Narodowej 195 , 50-303 Wrocław


Wydarzenia

Nasi uczniowie na Wystawie "1918-2018 Sto Lat Niepodległości Polska- Światu"


Uczniowie klasy 2b w Muzeum "Pana Tadeusza"

- uczestniczyli w lekcji "Kto Ty jesteś? Polak mały".

 


Zapachniało choinką...

Zapachniało - na warsztatach florystycznych, podczas których uczennice i uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością. Jak widzicie, powstały piękne stroiki, które ozdobią ich świąteczne stoły.

 


"Andrzejkowa" dyskoteka

 


Uczniowie klasy 6a poznają "Szatana z siódmej klasy".


Uczennice z koła plastycznego kl. 3a na zajęciach artystycznych w Rupieciarni


Klasa 3a i 4b w Narodowym Forum Muzyki na koncercie pt. "Dziadek do orzechów symfonicznie"


Miejska Gra Terenowa  na 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Michalina Gaj, Łucja Kojro i p.Agnieszka Grabowska wzięły udział w grze miejskiej "100 twarzy Wrocławia", zorganizowanym w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Dziewczyny w formie marszobiegu, pokonując czternastokilometrową trasę, odpowiadały na pytania związane z charakterystycznymi zabytkami Wrocławia i z wybitnymi wrocławianami, którzy wywarli ogromny wpływ na rozwój miasta i całej Polski m.in. wrocławskich laureatów nagrody Nobla i ich odkrycia, budowniczych Wrocławia, ludzi sztuki, muzyki i literatury.

 


X Międzyszkolne Warsztaty Promocji Zdrowia

24 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w X Międzyszkolnych Warsztatach Promocji Zdrowia pod hasłem "Bądź przyjacielem swojego zdrowia". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V a- Franek, Oliwia, Martyna i Łukasz.


Ogólnopolski Konkurs " Dzień Bez Elektrośmieci"

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie " Dzień Bez Elektrośmieci". Dostarczyliśmy ponad pół tony elektrośmieci, które zbieraliśmy od ubiegłego roku. Za nasze zaangażowanie otrzymaliśmy kupony na zakup pomocy edukacyjnych dla naszej szkoły oraz ciastolinę dla dzieci ze świetlicy.


English is fun and Poland is cool

- klasa 4a świętuje100 rocznicę odzyskania niepodległości :)

 


Dzień Życzliwości w naszej szkole

Z tej okazji klasa 5c przygotowała specjalne przedstawienie. Spotkanie uświetnił występ najmłodszych członkiń zespołu tanecznego Aga Team, a pani Danuta Kucharska - opiekun szkolnej grupy wolontariuszy Podaj Dalej, uhonorowała "Najżyczliwszych" wybranych przez poszczególne klasy.

 

 


Klas 4b na lekcji muzealnej

W ramach „Szkoły w mieście” 24 października klasa 4 b uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. „Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych... opisy przyrody w Panu Tadeuszu”.


Wystawa prac w ramach przyrody, geografii i języka polskiego

13 listopada podczas konsultacji z rodzicami można było zobaczyć wystawę przepięknych makiet " Akademii Pana Kleksa" wykonanych przez uczniów z klasy 4 a i 4 b oraz modele pagórka i obwody elektryczne wykonane przez uczniów klasy 5 a, b i c oraz klasy 6 a i b w ramach lekcji przyrody i geografii.


Kiermasz Charytatywny na rzecz dzieci UNICEF


Warsztaty ABC czerniaka

 


Noc w ... szkole

Klasa 8b, zrealizowała przedsięwzięcie "Noc w szkole". Zaczęło się od rozgrzewki tanecznej i koszykarskiej ale inaczej niż zwykle, bo przy użyciu sprzętu elektronicznego...

A potem wspólne odrabianie zadań....

I wspólna kolacja....

A w końcu......prysznic i spanko na sali gimnastycznej. 

Dotrwali do rana, czas na śniadanie, chociaż miny coś nietęgie, a teraz na lekcje....


Klasy młodsze świętują 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

 


Radosna Parada Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. o 10.00 rano z czterech symbolicznych punktów miasta wyruszyła w biało-czerwonych pochodach Radosna Parada Niepodległości . Nasza szkoła pomaszerowała z pieśniami niepodległościowymi  z parkingu przy Poczcie Głównej do Placu Wolności, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości wraz z wojskowym ceremoniałem. O godzinie 12, w samo południe odśpiewaliśmy hymn państwowy i utworzyliśmy na placu biało-czerwoną flagę.


100-lecie Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018 r. wraz z uczniami wszystkich polskich szkół odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu, inaugurując tym samym obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole i włączając się do akcji " Rekord dla Niepodległej". Uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas: 7 i 8 poprzedziła wystawa "Żywych obrazów". Zwiedzający mogli podziewać "dzieła" Grottgera, Malczewskiego i Matejki.


Lekcja w Muzeum Historycznym

Klasa 3a uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. Historia godła polskiego.


Klasa 2a na spotkaniu z aktorką Teatru Lalek


Ósmo- i siódmoklasiści rozmawiają o uzależnieniach

Uczniowie siódmych i ósmych klas uczestniczyli w spotkaniu z psychologami Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu - Martą Jastrzębską i Jakubem Wiśniewskim. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna "Grafit".

 


Klasa 2b odwiedziła Cmentarz Żołnierzy Polskich

- miejsce, gdzie po II Wojnie Światowej umieszczono 600 honorowych mogił Polaków poległych w czasie II Wojny Światowej we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, zmarłych w obozach jenieckich, koncentracyjnych i podczas robót przymusowych.

 


Kontynuujemy akcję "Starsze dzieci czytają maluchom"

W październiku dzieci z "zerówki" odwiedził Krystian z klasy 3a, który czytał im "Kopciuszka". Iga i Julka z klasy 4c w ramach akcji zadawały dzieciom książkowe zagadki.


XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu "Zawsze Zdrowi"

W Konkursie, w którym już od sześciu lat jesteśmy w czołówce, i tym razem nasza drużyna: Zosia Dudys, Weronika Krutul i Julia Walczak nie zawiodła. Dziewczyny zajęły I miejsce! Gratulujemy Rodzicom i Uczennicom!

 


XIV Międzyszkolny Konkurs Znajomości Przepisów Ruchu Drogowego "Bezpieczeństwo na drodze"

27 października drużyna pod opieką p. Wojciecha Regnera w składzie: Oskar Kaim, Łukasz Jankowski i Kacper Ślusarz zdobyła II miejsce w Konkursie, którego celem jest utrwalenie wiedzy z zakresu przepisów i zasad ruch drogowego, uświadomienie zagrożeń istniejących na drodze oraz potrzeby troski o zdrowie, życie własne i innych uczestników ruchu. Podczas eliminacji pisemnych wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. W zadaniu praktycznym – jazda na rowerze - drużyna uzyskała I miejsce. Podczas konkurencji dotyczącej znajomości znaków drogowych i umiejętność udzielania pierwszej pomocy chłopcy musieli uznać zwycięstwo drużyny z innej szkoły. Ostatecznie jury składające się z przedstawicieli Policji, Staży Miejskiej i Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno - Epidemiologicznego przyznało nam II miejsce. Gratulujemy naszym chłopakom!

 


V Turniej Wiedzy o Komunikacji Miejskiej pod hasłem „Szybko, bezpiecznie i ekologicznie po Wrocławiu”.

Celem turniejowych rozgrywek jest propagowanie i upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o ekologicznym korzystaniu z transportu miejskiego, rozwijanie wiedzy na temat znajomości połączeń komunikacyjnych w mieście, kształtowanie nawyków przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej oraz zwrócenie uwagi na ekologiczny i racjonalny energetycznie transport w mieście. Uczestnicy Turnieju mogli wziąć udział w kategoriach: wiedza lub praca plastyczna. Oto nasi laureaci: III miejsce – Antonina Demczyszyn, V miejsce - Bartosz Machnicki - prace plastyczne; V miejsce w kategorii wiedza - Bartosz Machnicki, VI miejsce – Mateusz Plichta i Mikołaj Sidłowski. Gratulujemy!


13 października Światowy Dzień bez Elektrośmieci

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie w ramach akcji "Miasto bez elektrośmieci". Razem zebraliśmy ich ponad pół tony! Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły za wsparcie i zaangażowanie. Następna zbiórka 1-25 kwietnia 2019 r.

A oto najbardziej zaangażowani w zbiórkę uczniowie z klas I-IV:


Uczniowie klasy 5c piszą listy do bohaterów Powstania Warszawskiego

 


Projekt ekologiczny „Zielona klasa, zielona szkoła, czyste powietrze” rozwija się :)


Pasowanie klasy pierwszej na ucznia


Marszobieg z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dzisiaj, niespełna miesiąc przed 100 Rocznicą Święta Odzyskania Niepodległości, wzięliśmy udział w Marszobiegu dla Niepodległej. Uczniowie i nauczyciele ułożyli "żywą" flagę Polski, a następnie wymaszerowali z boiska szkolnego na wały nadodrzańskie. Czekały na nich trzy punkty kontrolne, na których odpowiadali na pytania z zakresu historii Odzyskania Niepodległości, legend polskich i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Za poprawną odpowiedź otrzymywali bonifikaty czasowe. Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią dyrektor i nauczyciela historii p. Wojciecha Regnera. I miejsce wśród klas starszych zajęła klasa 8b, drugie klasa 7a, trzecie klasa 5c. Wśród klas młodszych najlepsza okazała się klasa 2a, drugie miejsce zajęła klasa 2b, trzecie miejsce klasa 3a. Wszystkim dzieciom i nauczycielom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Czas przygotować się do Radosnej Parady Niepodległości.

 

 


Światowy Dzień Zwierząt 2018

4 października w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyło się błogosławieństwo naszych pupili przez zaprzyjaźnionego ojca Franciszkanina. Wśród zacnego grona przybyłych znalazły się psy, koty, chomiki, myszki, świnka morska oraz jaszczurki.

 


Historyczna Gra Terenowa "Orląt cień"

Patrol z klasy 8b (Anita, Adam, Wiktoria, Alan i Szymon) wywalczył III miejsce w historycznej grze miejskiej „Orląt cień. Orlęta 1918- 1919”. Historia nie daje o nich zapomnieć - zwłaszcza, gdy mija setna rocznica tamtych wydarzeń - walk o polskość Lwowa, w których brali udział także najmłodsi, czyli Orlęta. Nasze „Orlęta” nauczyły się sprawnie i skutecznie poruszać zarówno wśród swoich, jak i wśród wrogów. Jako powstańcy uczyli się obsługiwać broń, pisać zakonspirowane listy i sporządzać mapy powstańcze. Na patrol czekały konkretne misje, w których sprawdzili swoje praktyczne umiejętności. GRATULUJEMY!!!

 


Dzień Chłopaka w 5c

 


Na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasa 5b uczestniczyła w wykładzie na Uniwersytecie Wrocławskim, poświęconym wielkim, znanym i mniej znanym, postaciom, które zasłużyły się w rozwoju medycyny i ochrony zdrowia na ziemiach polskich przed odzyskaniem niepodległości: Zasłużeni wielcy Polacy dla Ojczyzny i społeczeństwa na przełomie XIX i XX w. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości poprzez udział w konkursie.

Czy filmy o superbohaterach mogą uczyć historii? Na wykładzie w Muzeum Miejskim w Arsenale klasa 8a dowiedziała się, jakie fakty historyczne ukryte są w filmach o superbohaterach, m.in. "Wonder Woman", "Kapitan Ameryka", „Superman”, „Thor”.

 

Klasa 5c wysłuchała opowieści o blaskach i cieniach życia  wybitnych Wrocławian, "spotkali" naukowców, sportowców, artystów i świętych.

 


29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z tej okazji czytaliśmy głośno w klasach młodszych i starszy, a na szkolnym korytarzu klasa 4 a otworzyła Punkt Wymiany Książki Przeczytanej.

Julka i Marysia z klasy  4 c przeczytały dzieciom z "zerówki" piękne opowiadania pt. "Bajki z Zielonego Lasu" autorstwa Piotra Rubika. Tym samym zapoczątkowały akcję "Starsze dzieci czytają maluchom", która będzie kontynuowana przez cały najbliższy rok szkolny.


Czyste powietrze - zielona klasa, zielona szkoła

Uczniowie Szkolnego Koła Przyrodniczego w ramach projektu ekologicznego sadzą krzewy i byliny wieloletnie wokół szkoły.

 


Pierwszaki na pierwszym spotkaniu z panią Agnieszką Gil

Klasa pierwsza zainaugurowała czytelniczą GILotynę. Pani Agnieszka Gil zaprosiła dzieci na poszukiwanie pirackiego skarbu. Szukaliśmy wszędzie: koło fontanny, na placu zabaw i na samym szczycie Wzgórza Słowiańskiego. Ale znaleźliśmy go dopiero w ... Bibliotece Grafit :). Tam każdy może znaleźć coś dla siebie!

 


26 września - Europejski Dzień Języków Obcych


W Domu Drzewa

Klasy 5c i 6a uczestniczyły w warsztatach ekologicznych: Drzewo to najwspanialszy twór natury zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Dom Drzewa" w Miliczu. Zwiedziły starą suszarnię szyszek i wstąpiły na leśną ścieżkę ekologiczną. Choć deszcz chciał pokrzyżować im plany, wycieczkę wspominają z przyjemnością.

 


Międzynarodowy Dzień Kropki - jesteśmy kreatywni!

 

 


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018


Prezentacje TALENTÓW

Jak co roku, było na co popatrzeć. Zaprezentowali się uczniowie uzdolnieni naukowo, tanecznie i wokalnie, plastycznie i sportowo. Przy okazji nagrodzeni zostali nasi Mistrzowie Frekwencji, laureaci konkursów i uczniowie, którzy wyróżnili się w akcji Rowerowy Maj. Na zakończenie rozegrany został mecz piłki siatkowej Nauczyciele contra Uczniowie - wynik 1:1 :)


Wakacje z piosenką - VIII Festiwal Piosenki Wakacyjnej w SP78

 


Akcja "Rowerowy Maj" podsumowana

Akcję "Rowerowy maj" zakończyliśmy na ósmym miejscu. Dziękujemy rowerzystom i wszystkim innym fanom jednośladów zaangażowanym w akcję! Rozdanie nagród podczas Gali Talentów, 19 czerwca.

 

 


Klasy pierwsze w indiańskiej wiosce


Wrocławskie Święto Rowerzysty

To największa, niesportowa impreza rowerowa w naszym regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. W niedzielę, 10 czerwca rowerowa brać przejechała w Wielkim Peletonie głównymi ulicami miasta przy dźwiękach muzyki, a następnie bawiła się na Bajk Pikniku w Parku Stanisława Tołpy.


"Jak nie czytam, jak czytam"

Dziś, razem z miłośnikami książek z całej Polski, biliśmy rekord czytania w jednym momencie. Na kilka minut zamieniliśmy podręczniki na coś bardziej "wciągającego" ;)

 


Gilotyna - ucinamy sobie pogawędkę o książkach ;)

W czwartek pani Agnieszka Gil - nasza zaprzyjaźniona pisarka - zaprosiła nas na pogawędkę o książkach do Biblioteki Grafit. na kolejnym spotkaniu z cyklu Gilotyna rozmawialiśmy o pisarzach, książkach, i pisaniu - nie tylko książek. Kto wie, może niektórzy z obecnych uczniów pójdą w ślady pani Agnieszki?

 


Międzyszkolny Konkurs Szkół Promujących Zdrowie "Jak moja rodzina i ja dbamy o zdrowy styl życia"

Trzyosobowe drużyny z klas pierwszych, trzecich i czwartych wzięli udział w jubileuszowej edycji Konkursu. Gala wręczenia nagród odbyła się w Szkole Podstawowej nr 73.

 


Projekt "Cyberprzemoc - zagrożenie w Internecie"

 


Dzień Dziecka - Dzień Sportu

 

 


Szkolny konkurs Tańca


"W zdrowym ciele zdrowy duch!" -Konkurs Samorządów Szkolnych

 


Klasa IV a uczestniczyła w Happeningu "Nie pal przy mnie proszę" z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu


Klasa IIa okrywa tajemnice Ostrowa Tumskiego


Nasza drużyna na VI edycji Gry Miejskiej z Pazurem - Zacznij od Karłowic"

Gra odbyła się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Zadania były różnorodne, sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu ekologii, matematyki, historii, języka polskiego.Były też konkurencje sprawnościowe, a nawet strzelanie z broni i rzut granatem. Drużyna uczniów z klasy 6a pod opieką pana Wojtka Regnera wywalczyła IV miejsce. Gratulujemy!

 


"Książkomaniacy na 9. Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

 


Coroczny Konkurs Wiedzy dla klas IV-VII "Znam swoje prawa i pamiętam, że inni też je mają"


IX edycja Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego "Nasi skrzydlaci przyjaciele - ptaki śpiewające"


Nasza zerówka z wizytą w aptece

Dzieci z zerówki z wielkim zainteresowaniem słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest bardzo ważne dla naszego organizmu ale tylko pod kontrolą rodziców. Dyrekcji i wszystkim pracownikom Apteki ZIKO serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.


w X Turniej Rowerowy "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze"

Nasza nowa drużyna w składzie: kapitan - Dorota Lewicka z klasy 5a i uczestnicy - Xavier Muszyński z 4b i Mateusz Plichta z 4b wywalczyli siódme  miejsce, rywalizując z uczniami z klas szóstych wrocławskich szkół.

 


Spektakl "Legendy Wrocławskie" na Ostrowie Tumskim

Dzieci z naszej szkolnej zerówki uczestniczyły w spektaklu pt. " Legendy Wrocławskie" w teatrze na Ostrowie Tumskim.

 


Niezwykła lekcja w Bibliotece Grafit

Uczniowie klasy 4a i 6b uczestniczyli w spotkaniu z panem profesorem Janem Miodkiem :)

 


Klasy sportowe na "Zielonej szkole"

Przed pensjonatem, w którym spędzą sześć najbliższych nocy.

 

Lekcja chemii :)

 

i zajęcia w terenie

W aquaparku.

wycieczka do Pragi,

i świątyni Wang.

W Skalnym Mieście:


Wycieczka klas czwartych i piątych do Biskupina

 


Rowerowy Maj 2018

Uczniowie klas 6-tych na zajęciach techniki dla głodomorów rowerowych przygotowali zestaw kanapek i sałatek.
Były bardzo dobre, mniam, mniam :)


Majowe Święta


KOPERNIKIADA 2018

2 maja obchodziliśmy święto naszego patrona, Mikołaja Kopernika. Uczniowie brali udział w konkurencjach przyrodniczych, językowych, plastycznych i sportowych. Mieli też za zadanie zbudowanie rakiety z surowców wtórnych i przygotowanie przebrania w stylu renesansowym. Wszyscy bawili się wyśmienicie, zdobywając jednocześnie punkty w Lidze Klas. A oto wyniki:

klasa rakieta i strój Kopernika stanowisko sportowe stanowisko językowe stanowisko przyrodnicze stanowisko plastyczne
4a 3 142 13 12 20
4b 3 194 7 6 38
4c 4 70 1 6 22
5a 3 102 4 6 18
5b 3 100 8 6 0
6a 3 86 16 6 4
6b 5 0 0 0 0
7a 5 115 23 12 30
7b 6 120 14 6 20


Konrad Gabriel i Maksymilian Stahl na XIV Wrocławskim Konkursie Historycznym dla klas 6-tych

Dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy


78. Rocznica Mordu Katyńskiego

Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach 78. Rocznicy Mordu Katyńskiego i Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętniono śmierć tysięcy Polaków, którzy w kwietniu 1940 roku zginęli z rąk radzieckiej policji politycznej NKWD. 13 kwietnia uznaje się za oficjalną datę ujawnienia zbrodni - w 1943 roku radio Berlin nadało informację o wykryciu masowych grobów Polaków. Ludobójstwo dotyczyło zbrodni na ok. 22 tys. jeńcach obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz więzień tak zwanej Zachodniej Białorusi i Ukrainy.

 


Warsztaty chemiczne klasy 4c - "Jak zrobić mydło?"

 


W Muzeum Pana Tadeusza

Klasy: 6a i 7b cofnęły się do czasów PRL-u. Pouczająca to była "wycieczka"...


Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi nasi uczniowie wzięli udział w XVI Szkolnym konkursie Ekologicznym "SOS dla Ziemi". Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą na temat ochrony wód, powietrza i gleby oraz gatunków zagrożonych wyginieciem.

 


Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa

Dwudziestu uczniów z klas siódmych stanęło do Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowa z Fizyki. Wyniki poznamy 14 maja.


Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

Na Festiwalu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych: Sara, Adam, Olgierd i Konrad. Tegoroczną akcję Rowerowy Maj rozpoczął Dolnośląski Konkurs Rowerowy - "Jak naprawić rower?", w którym Adam i Olgierd zajęli 2 miejsce. Podczas Festiwalu młodzi cykliści mogli także sprawdzić swój refleks, przejechali odcinek wschodniego szlaku rowerowego Green Velo, a na koniec przyrządzili sobie regeneracyjny koktajl. Było super! No a już za chwilę rozpoczyna się Rowerowy Maj w naszej szkole - przygotowujemy się na majowe dojeżdżanie rowerem, hulajnogą, deskorolką, rolkami itp.. Będzie się działo :)


Konkurs matematyczny

24 kwietnia 2018 r. przedstawiciele klas trzecich wzięli udział w XVIII już Matematycznym Konkursie Miejskim. Etap międzyszkolny odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami o wysokim stopniu trudności. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na początku maja.


Dzień Otwarty w naszej szkole trwa...:)


Szkolny Przegląd Piosenki Wiosennej

 


Klasa III c w HYDROPOLIS


Jest sukces!

Liliana Kazimierczak wywalczyła swoją recytacją wiersza Ludwika Jerzego Kerna "O rodzicach" pierwsze miejsce dzielnicowym etapie XVIII Konkursu Recytatorskiego! Gratulujemy i będziemy trzymać kciuki 14 kwietnia, podczas następnego etapu Konkursu.

 


Szkolny Konkurs Recytatorski

Do konkursu stanęło czternastu uczestników z klas IV-VII. Jury przyznało cztery nagrody oraz dwa wyróżnienia. Laureaci wezmą udział w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim, który corocznie odbywa się wiosną w Szkole Podstawowej nr 1.

 


22 marca - Światowy Dzień Wody

Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Znaczenie wody w życiu człowieka".

 

Konkurs odbył się w ramach programu ekologicznego "Gdy o środowisko dbamy, czystej wody pod dostatkiem mamy", dofinansowanego przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Wrocławia. W jego ramach uczniowie zwiedzą także wystawy Centrum Nauki Wiedzy o Wodzie Hydropolis.


Klas I b Wiosnę witała w Teatrze Lalek


Sukces naszej drużyny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności 2018

Słodkie ale mądre: Maja Czerwonko, Natalia Raputa, Emilia Zieleniecka, Jędrzej Kachel, Kuba Bukwald i Kamil Żuchelkowski zajęli jedenaste miejsce w swojej kategorii wiekowej! Drużyna startowała w zadaniu artystycznym - przygotowała i przedstawiła musical "Smoczy klejnot". Gratulacje dla drużyny i trenerek, pań Karoliny Dutkowiak-Świerad i Doroty Fijałkowskiej!


Dzień św. Patryka w naszej szkole

 


Wielkanocny Kiermasz Charytatywny na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

 


Finał akcji "Wielkanocna paczka dla rodaka"

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej "Wielkanocna paczka dla rodaka".


Dzień Kobiet w klasie IV c


Przyprawy świata

Ostatnio na zajęciach dzieci z klasy 3 "c" robiły samodzielnie sałatki owocowe. Było to związane z omawianiem tematu: "Przyprawy świata". Dlatego też każdy z uczniów przyprawił swoją sałatkę wanilią, cynamonem, czy kardamonem. Po przygotowaniu zdrowych sałatek nastąpiła wspólna degustacja.

 

 


Zasady korzystania z Internetu, narkotyki i dopalacze, ...

... to tematy rozmów, jakie strażnik miejski, pan Grzegorz Muchorowski przeprowadził z klasami piątymi, szóstym i siódmymi. Strażnik rozmawiał z uczniami o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu, skutkach zażywania narkotyków, o uzależnieniach.

 


Nasz poczet sztandarowy na apelu poświęconym Żołnierzom Niezłomnym

1 marca na Cmentarzu Osobowickim poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystym apelu poświęconym Żołnierzom Niezłomnym. Przy Kwaterach, na grobach bohaterów - Kwatery 81A i 120, oddaliśmy hołd ofiarom terroru komunistycznego.

 


W ramach promocji zdrowia uczniowie klas IVb i IVc na lekcjach przyrody wykonali zdrowe sałatki

 


475 rocznica urodzin naszego patrona

Z okazji urodzin patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika, uczniowie przygotowali prace plastyczne na wystawę "Mikołaj Kopernik w dzisiejszym Wrocławiu".


Bal karnawałowy


Dzień Babci i Dziadka w Zerówce


Kaja w Ameryce!

Kaja Flaszyńska z klasy 7b została wybrana ze 150 utalentowanych koszykarzy i koszykarek, i uczestniczyła w czasie ferii w zgrupowaniu Gortat Camp w USA. Wzięła udział w treningu z Marcinem Gortatem i dwóch meczach amerykańskiej ligi NBA. Zwiedziła również Waszyngton. Kaja, jesteś wielka! Wiięcej zdjęć w zakładce Sport i zdrowie.

 


Zapraszamy do sali 34 do obejrzenia galerii prac uczniów

 


Nasi młodzi miłośnicy książek w konkursowych szrankach

W styczniu uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursach literackich: "Moja ulubiona postać z książki" i "Zimowy wiersz". Zwycięzcy to: Lisa Bohdan, Oliwia Kubacka, Maciek Wąs, Julia Walczak, Oliwia Fegecyn, Julia Szczepańska, Jakub Molendowski i Denis Tylyk. Konkursowe prace możecie podziwiać na korytarzu pierwszego piętra.

 


Szkolne Jasełka


Szkolne kolędowanie

 


Szkolny kiermasz charytatywny na rzecz Fundacji NA RATUNEK Dzieciom z Chorobą Nowotworową

 


Mikołajki Caritas

Zgodnie z kilkuletnią tradycją nasi uczniowie również w tym roku włączyli się do Akcji "Nasza Paka" - zbiórki świątecznych prezentów dla dzieci z rodzin wymagających pomocy i wsparcia organizowanej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Uczniowie przygotowali wiele miłych niespodzianek dla swoich rówieśników.


"Podaruj prezent na Święta"

Zebraliśmy prezenty dla Wrocławskiego Przylądka Dobrej Nadziei. Podczas akcji "Podaruj prezent na Święta" udało się dzięki naszym uczniom i ich rodzicom zebrać dwadzieścia siedem nowych gier planszowych, które zostaną podarowane chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!

 


Klasowy Konkurs Sudoku klas młodszych

 


Szkolny konkurs literacko-plastyczny o Prawach Dziecka

 


Nasza bookcrossingowa szuflada już działa

Kółko biblioteczne Książkomaniaków zaprasza do wymieniania się książkami w naszym punkcie bookcrossingowym przy wejściu do szkoły. Bookcrossing polega na nieodpłatnej wymianie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach takich jak nasza szuflada, po to, aby znalazca mógł je przeczytać i podać dalej.


eTeatr na żywo

W środę uczniowie klas 2a i 3a oglądnęli przedstawienie Teatru Lalki i Aktora w Kielcach pt.: Kopciuszek.

 


Spotkanie klas młodszych ze Strażą Miejską w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego Szkoły


Zajęcia z cyklu "Rowerowa szkoła"

Pan Cezary Grochowski ze stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa przeprowadził w naszej szkole prelekcje na temat roli roweru w systemie transportowym nowoczesnego miasta, praktycznych zasad bezpiecznej jazdy i skutecznego zabezpieczania roweru przed kradzieżą. Prezentacja pt.: Rowerowa Szkoła, czyli dlaczego i jak warto jeździć rowerem przedstawiała zalety tego środka transportu, wyjaśniała pojęcie transportu zrównoważonego, sygnalizowała sens i metody działania organizacji rowerowych. Jej druga część poświęcona była zasadom bezpiecznego zachowania na drodze, właściwemu doborowi i przygotowaniu sprzętu oraz zabezpieczania roweru przed kradzieżą. Uczniowie klas 4-tych zdobyli wiedzę od doświadczonego edukatora-praktyka rowerowego oraz otrzymali nagrody - elementy odblaskowe oraz książeczki o rowerach.


25 listopada Dzień Pluszowego Misia

 


Obchody Dnia Życzliwości w naszej zerówce


21 listopada - Dzień Życzliwości

 


Wizyta we Wrocławskim Schronisku dla Zwierząt.

 


II miejsce naszych uczniów w Konkursie plastyczno-literackim XVI Edycji Radosnej Parady Niepodległości

Miło jest nam poinformować, że w konkursie plastyczno-literackim KAWALERIA POLSKA II miejsce zdobyli ex aeguo: Michalina Gaj i Enrico Manca z klasy 7b. Prace wykonali pod opieką p. Małgorzaty Skoczek-Oleszkiewicz. Gratulujemy!


Narodowe Święto Niepodległości w naszej zerówce.


Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Przegląd pieśni i piosenek patriotycznych, przedstawienie - oto co przygotowaliśmy z tej okazji. W sobotę uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Radosnej Paradzie Niepodległości.


BohaterON - włącz historię!

 

 


Klasy czwarte na wycieczce naukowej w Myśliborzu

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych i labolatoryjnych zorganizowanych przez Centrum Ekologiczne w Myśliborzu.

 


Prace na szkolny etap konkursu "Gdy odpady segregujesz, czyste powietrze zyskujesz"

 


Jesienne chryzantemy wykonane przez uczniów z klasy Ib podczas zajęć Koła Plastycznego


Akademia Pana Kleksa

 Klasy 4b oraz 4c stworzyły piękne makiety Akademii pana Kleksa. Lekcja języka polskiego okazała się świetną okazją do odkrycia wielu talentów plastycznych. Kto wie, może mamy wśród naszych uczniów przyszłych architektów? ;)


Nasze uczennice na Konkursie „Zawsze zdrowi” w Szkole Podstawowej nr 44

Zosia Kuriata i Julia Potomska wykazywały się podczas XI już edycji tego konkursu znajomością zasad zdrowego stylu życia i odżywiania oraz udzielania pierwszej pomocy. Wzięły też udział w konkursie rzutu piłką do kosza na czas. Ponieważ drużyna z powodu choroby koleżanki była niepełna, nie została sklasyfikowana. Pomimo to dziewczyny walczyły dzielnie i do końca. Gratulujemy!

 


Halloween czyli ... szkolne strachy na Lachy ;)

 


(i)Teatr na Żywo

17 października rozpoczęliśmy spotkania z Teatrem na Żywo. Uczniowie klas 5a i 5b mieli okazję za pośrednictwem internetu obejrzeć spektakl Teatru Arlekin w Łodzi pt. "Księga dżungli".


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczą w zajęciach projektu filmowego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Pierwszy film, który obejrzeli - "Wojna na deski", przedstawia historię przyjaźni Ziggy'ego i Bosa, która zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przed filmem młodzi kinomani wysłuchali prelekcji, wprowadzającej w poruszony w nim temat.

 


Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów

Szkoły Podstawowej nr 78 we Wrocławiu


Bierzemy udział w projekcie "Młodzi listy piszą"

Klasy 4b oraz 4c biorą udział w projekcie ,,Młodzi listy piszą". Uczniowie przez cały rok szkolny będą korespondowali z klasami czwartymi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach oraz Szkoły Podstawowej nr 53 we Wrocławiu. Pierwsze listy wysłaliśmy, podekscytowani czekamy na odpowiedzi.


Klasa 7b promuje zdrowy styl życia

Kto jak kto, ale uczniowie klasy sportowej doskonale wiedzą jak przygotować zdrowe, doskonale zbilansowane śniadanko. Sami zrobili, zjedli, a potem, jak na sportowców przystało, "spalili" podczas ciężkiego treningu :)


Klasa 2a na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym.


4 października - Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt franciszkanin o. Adam pobłogosławił nasze zwierzęta.


26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

 


Dolnośląski Festiwal Nauki

Uczniowie kl. 5b wraz z nauczycielami w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w wykładzie "Wspaniałe dzieje mikrobiologii" w cyklu "Spotkania z historią". Dowiedzieli się czym zajmuje się mikrobiologia i jakie były jej początki aż po nasze czasy. Poznali jak wielcy uczeni odkrywali maleńkie istoty niedostrzegalne gołym okiem. Rozwiązywali quiz dotyczący chronologii i wielkich dokonań w dziejach mikrobiologii.


Klasa III a na ściance wspinaczkowej "Groto"

Nagroda za najlepszy wynik w akcji "Rowerowy Maj 2016/2017"


Rowerowy Peleton "Wybierz zdrowie - jedź z nami"

W ramach 11 edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia nasi uczniowie pod opieką pana Wojtka Regnera, Karoliny Dutkowiak i Magdaleny Fabczyńskiej ruszyli z Polany Karłowickiej w drogę promującą zdrowy styl życia. Dwunastokilometrowa trasa miała swoją metę na Wyspie Słodowej. Tam na uczestników czekały pamiątkowe medale. Nie zabrakło także okazji do wesołej zabawy.


Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Gil

Nasi Pierwszoklasiści spotkali się dziś w Bibliotece Publicznej Grafit z panią Agnieszką Gil. Zainaugurowały w ten sposób nowy cykl spotkań z Pisarką - GILotyna czyli UCINAMY rozmowy o czytaniu i pisaniu...

 


Klasy sportowe w Energylandii

6a i 7b rozpoczęły rok szkolny ekscytującą i energetyczną wizytą w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Symboliczny dzwonek w rękach pani dyrektor Ewa Młodożeniak obwieścił rozpoczęcie lekcji - tym razem 4 września.


Pożegnaliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017

Były listy gratulacyjne i nagrody. Były występy artystyczne uczniów i zespołu tanecznego Aga Team. Tym razem, pierwszy raz od wielu lat, nie żegnaliśmy się z szóstoklasistami. Do zobaczenia więc w przyszłym roku szkolnym! Wszystkim uczniom życzymy cudownych wakacji!


Ostatni w tym roku szkolnym WF klasy sportowej ;)

 


Nasz szkolny "Mam talent"

Prezentację szkolnych talentów zainaugurowała klasa 4a inscenizacją profilaktycznej "Bajki nikotynowej", przygotowanej na podsumowanie akcji profilaktycznej "Bieg po zdrowie".

Dyplomy i nagrody otrzymali laureaci konkursów, najlepsi sportowcy i czytelnicy.

Swoje talenty zaprezentowali także najmłodsi. Nie brakuje wśród nich zdolnych śpiewaków i gimnastyków.


Konkurs Pięknego Czytania w klasach trzecich

Trzecioklasiści stanęli w konkursowe szranki bardzo dobrze przygotowani. A oto najlepsi z najlepszych


Zajęcia naukowe "Wiedza nas bawi"

Zajęcia, organizowane w ramach projektu "Wroclove Science", organizuje fundacja Omniveda, prowadzą studenci z Włoch i Hiszpanii. Oprócz zajęć dla uczniów klas piątych i szóstych, odbywających się co czwartek, studenci przeprowadzili także lekcje w klasach drugich i trzecich.


Klasa IIa  w ZOO na lekcji pt. "Czy wiesz, co je jeż?"


Wizyta w wiosce Indiańskiej


Klasa III c na finale akcji "Nie pal przy nie, proszę" na wrocławskim Rynku.


Zajęcia artystyczne

Klasa IIIb na warsztatach ceramicznych w Malu Mice.

Klasa Ia na zajęciach w Rupieciarni.

Klasa IIa na zajęciach ceramicznych w "Starej Piekarni"


Dzień Dziecka - na sportowo!

Jak na bardzo usportowioną szkołę przystało Dzień Dziecka uczciliśmy na sportowo. Zabawę rozpoczął Minimaraton, a potem to już poszło: przeciąganie liny, krykiet, tenis, bule...

Niektórzy ponad aktywny udział w zmaganiach sportowych przedłożyli aktywne... kibicowanie :)

A ponieważ 1 czerwca uczniowie z całej Polski bili rekord czytania, nasze wygimnastykowane piątoklasistki połączyły przyjemne z pożytecznym.

 


XVI Sejmik Samorządów Uczniowskich

W tym roku nasi reprezentanci biorący udział w Sejmiku, uczestniczyli w turnieju matematyczno-przyrodniczym "Podróżujemy po Europie"


Klasa 5a i 6b na Zielonej Szkole

Oto najnowsze wiadomości: zajęcia kształtujące umiejętność współpracy, wspinaczka skałkowa, no i oczywiście wycieczka do wodospadu Szklarki. A wieczorek zasłużona ... dyskoteka ;)

Szkolna Akcja "Mistrz Dobrych Manier"

Dobre maniery to ważna sprawa, 

czy to nauka, czy zabawa.

I trzeba zawsze o tym pamiętać

i w dzień powszedni i od święta.


Klasa Ia w Hydropolis


Nasz drużyna na IX Turnieju "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze"

Julka Tchórzewska, Adam Lewicki i Piotrek Szymański reprezentowali naszą szkołę na IX Turnieju Szkół Podstawowych "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu. Walczyli dzielnie i do końca, zajmując ostatecznie V miejsce.


Majowe Święta


Szkolny Konkurs Tańca 2017

W konkursie swoje talenty taneczne i choreograficzne mogli zaprezentować wszyscy uczniowie, bez względu na wiek. Choć surowe Jury wytknęło każdy błąd, wszyscy są zwycięzcami. Uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi :)


Klasa 2a zwiedza wrocławski Ratusz

 


Szkolne Podchody Książkowe

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji szkolna biblioteka zorganizowała Książkowe Podchody. Choć zabawa była przednia, duch walki i sportowej rywalizacji dał się także wyczuć.