"Jak nie czytam, jak czytam!"

1 czerwca uczniowie w całej Polsce po raz kolejny bili rekord jednoczesnego czytania. My włączyliśmy się w Akcję na sportowo.

8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony"

Tradycyjnie, choć w mocno okrojonym składzie - większość Książkomaniaków "męczy się" na zielonej szkole - odwiedziliśmy Targi książki "Dobre strony". W tym roku wydawnictwo Zakamarki przygotowało dla nas grę terenową, która dostarczyła nam wiele zabawy. Do zobaczenia za rok!

"W podróży ze Stasiem i Nel" w Szkole Podstawowej nr 20

Tradycyjnie już nasi Książkomaniacy wzięli udział w konkursie czytelniczym, organizowanym przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 20 we Wrocławiu. Zabawy było co niemiara. Z naszą wiedzą na temat książki "W pustyni i w puszczy" też nie było najgorzej.

Na koniec tradycyjne zdjęcie "za kratkami" ;)

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Tak więc biblioteka szkolna dziś świętuje. Goście mogą liczyć na słodki poczęstunek i zabawę z nagrodami.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich uczciliśmy książkowymi podchodami

Czy ktoś wzywał detektywa?

Nasz sympatyczny student Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego odbywający praktyki w szkolnej bibliotece zaprosił uczniów klasy pierwszej na ciekawa lekcję, podczas której dzieci tropiły książkowych niszczycieli.