Szkoła Podstawowa nr 78 im. Mikołaja Kopernika

ul. Jedności Narodowej 195 , 50-303 Wrocław


Wydarzenia

2017/2018

Nasza bookcrossingowa szuflada już działa

Kółko biblioteczne zaprasza do wymieniania się książkami w naszym punkcie bookcrossingowym przy wejściu do szkoły. Bookcrossing polega na nieodpłatnej wymianie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach takich jak nasza szuflada, po to, aby znalazca mógł je przeczytać i podać dalej.


Wystawa prac Olgi Harlender

Galeria biblioteki zaprasza na wystawę młodej uzdolnionej artystki Olgi Harlender - "Skok w nadprzestrzeń".


Dzień Pluszowego Misia

W dniu ulubionego pluszaka odbyły się konkursy i zabawy, a uczniowie - również ci najstarsi, mogli bez żenady pobawić się misiami ;)

 


5 listopada - Dzień Postaci z Bajek

 


Przyjęcie Pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej

Tradycyjnie październik to miesiąc zmian dla naszych Pierwszoklasistów. 16 października zostali pasowani na ucznia a zaraz po tym złożyli Przysięgę Czytelnika. Zanim to się stało, musieli przejść wiele prób. Na szczęście zaliczyli je na szóstkę!


2016/2017

"Jak nie czytam, jak czytam!"

1 czerwca uczniowie w całej Polsce po raz kolejny bili rekord jednoczesnego czytania. My włączyliśmy się w Akcję na sportowo.

Podziękowania


8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony"

Tradycyjnie, choć w mocno okrojonym składzie - większość Książkomaniaków "męczy się" na zielonej szkole - odwiedziliśmy Targi książki "Dobre strony". W tym roku wydawnictwo Zakamarki przygotowało dla nas grę terenową, która dostarczyła nam wiele zabawy. Do zobaczenia za rok!


"W podróży ze Stasiem i Nel" w Szkole Podstawowej nr 20

Tradycyjnie już nasi Książkomaniacy wzięli udział w konkursie czytelniczym, organizowanym przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 20 we Wrocławiu. Zabawy było co niemiara. Z naszą wiedzą na temat książki "W pustyni i w puszczy" też nie było najgorzej.

Na koniec tradycyjne zdjęcie "za kratkami" ;)


 

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Tak więc biblioteka szkolna dziś świętuje. Goście mogą liczyć na słodki poczęstunek i zabawę z nagrodami.


 Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich uczciliśmy książkowymi podchodami


Czy ktoś wzywał detektywa?

Nasz sympatyczny student Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego odbywający praktyki w szkolnej bibliotece zaprosił uczniów klasy pierwszej na ciekawa lekcję, podczas której dzieci tropiły książkowych niszczycieli.