Szkoła Podstawowa nr 78 im. Mikołaja Kopernika

ul. Jedności Narodowej 195 , 50-303 Wrocław


Wydarzenia

Szkolne Jasełka


Szkolne kolędowanie

 


Szkolny kiermasz charytatywny na rzecz Fundacji NA RATUNEK Dzieciom z Chorobą Nowotworową

 


Mikołajki Caritas

Zgodnie z kilkuletnią tradycją nasi uczniowie również w tym roku włączyli się do Akcji "Nasza Paka" - zbiórki świątecznych prezentów dla dzieci z rodzin wymagających pomocy i wsparcia organizowanej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Uczniowie przygotowali wiele miłych niespodzianek dla swoich rówieśników.


"Podaruj prezent na Święta"

Zebraliśmy prezenty dla Wrocławskiego Przylądka Dobrej Nadziei. Podczas akcji "Podaruj prezent na Święta" udało się dzięki naszym uczniom i ich rodzicom zebrać dwadzieścia siedem nowych gier planszowych, które zostaną podarowane chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!

 


Klasowy Konkurs Sudoku klas młodszych

 


Szkolny konkurs literacko-plastyczny o Prawach Dziecka

 


Nasza bookcrossingowa szuflada już działa

Kółko biblioteczne Książkomaniaków zaprasza do wymieniania się książkami w naszym punkcie bookcrossingowym przy wejściu do szkoły. Bookcrossing polega na nieodpłatnej wymianie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach takich jak nasza szuflada, po to, aby znalazca mógł je przeczytać i podać dalej.


eTeatr na żywo

W środę uczniowie klas 2a i 3a oglądnęli przedstawienie Teatru Lalki i Aktora w Kielcach pt.: Kopciuszek.

 


Spotkanie klas młodszych ze Strażą Miejską w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego Szkoły


Zajęcia z cyklu "Rowerowa szkoła"

Pan Cezary Grochowski ze stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa przeprowadził w naszej szkole prelekcje na temat roli roweru w systemie transportowym nowoczesnego miasta, praktycznych zasad bezpiecznej jazdy i skutecznego zabezpieczania roweru przed kradzieżą. Prezentacja pt.: Rowerowa Szkoła, czyli dlaczego i jak warto jeździć rowerem przedstawiała zalety tego środka transportu, wyjaśniała pojęcie transportu zrównoważonego, sygnalizowała sens i metody działania organizacji rowerowych. Jej druga część poświęcona była zasadom bezpiecznego zachowania na drodze, właściwemu doborowi i przygotowaniu sprzętu oraz zabezpieczania roweru przed kradzieżą. Uczniowie klas 4-tych zdobyli wiedzę od doświadczonego edukatora-praktyka rowerowego oraz otrzymali nagrody - elementy odblaskowe oraz książeczki o rowerach.


25 listopada Dzień Pluszowego Misia

 


Obchody Dnia Życzliwości w naszej zerówce


21 listopada - Dzień Życzliwości

 


Wizyta we Wrocławskim Schronisku dla Zwierząt.

 


II miejsce naszych uczniów w Konkursie plastyczno-literackim XVI Edycji Radosnej Parady Niepodległości

Miło jest nam poinformować, że w konkursie plastyczno-literackim KAWALERIA POLSKA II miejsce zdobyli ex aeguo: Michalina Gaj i Enrico Manca z klasy 7b. Prace wykonali pod opieką p. Małgorzaty Skoczek-Oleszkiewicz. Gratulujemy!


Narodowe Święto Niepodległości w naszej zerówce.


Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Przegląd pieśni i piosenek patriotycznych, przedstawienie - oto co przygotowaliśmy z tej okazji. W sobotę uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Radosnej Paradzie Niepodległości.


BohaterON - włącz historię!

 

 


Klasy czwarte na wycieczce naukowej w Myśliborzu

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych i labolatoryjnych zorganizowanych przez Centrum Ekologiczne w Myśliborzu.

 


Prace na szkolny etap konkursu "Gdy odpady segregujesz, czyste powietrze zyskujesz"

 


Jesienne chryzantemy wykonane przez uczniów z klasy Ib podczas zajęć Koła Plastycznego


Akademia Pana Kleksa

 Klasy 4b oraz 4c stworzyły piękne makiety Akademii pana Kleksa. Lekcja języka polskiego okazała się świetną okazją do odkrycia wielu talentów plastycznych. Kto wie, może mamy wśród naszych uczniów przyszłych architektów? ;)


Nasze uczennice na Konkursie „Zawsze zdrowi” w Szkole Podstawowej nr 44

Zosia Kuriata i Julia Potomska wykazywały się podczas XI już edycji tego konkursu znajomością zasad zdrowego stylu życia i odżywiania oraz udzielania pierwszej pomocy. Wzięły też udział w konkursie rzutu piłką do kosza na czas. Ponieważ drużyna z powodu choroby koleżanki była niepełna, nie została sklasyfikowana. Pomimo to dziewczyny walczyły dzielnie i do końca. Gratulujemy!

 


Halloween czyli ... szkolne strachy na Lachy ;)

 


(i)Teatr na Żywo

17 października rozpoczęliśmy spotkania z Teatrem na Żywo. Uczniowie klas 5a i 5b mieli okazję za pośrednictwem internetu obejrzeć spektakl Teatru Arlekin w Łodzi pt. "Księga dżungli".


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczą w zajęciach projektu filmowego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Pierwszy film, który obejrzeli - "Wojna na deski", przedstawia historię przyjaźni Ziggy'ego i Bosa, która zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przed filmem młodzi kinomani wysłuchali prelekcji, wprowadzającej w poruszony w nim temat.

 


Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów

Szkoły Podstawowej nr 78 we Wrocławiu


Bierzemy udział w projekcie "Młodzi listy piszą"

Klasy 4b oraz 4c biorą udział w projekcie ,,Młodzi listy piszą". Uczniowie przez cały rok szkolny będą korespondowali z klasami czwartymi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach oraz Szkoły Podstawowej nr 53 we Wrocławiu. Pierwsze listy wysłaliśmy, podekscytowani czekamy na odpowiedzi.


Klasa 7b promuje zdrowy styl życia

Kto jak kto, ale uczniowie klasy sportowej doskonale wiedzą jak przygotować zdrowe, doskonale zbilansowane śniadanko. Sami zrobili, zjedli, a potem, jak na sportowców przystało, "spalili" podczas ciężkiego treningu :)


Klasa 2a na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym.


4 października - Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt franciszkanin o. Adam pobłogosławił nasze zwierzęta.


26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

 


Dolnośląski Festiwal Nauki

Uczniowie kl. 5b wraz z nauczycielami w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w wykładzie "Wspaniałe dzieje mikrobiologii" w cyklu "Spotkania z historią". Dowiedzieli się czym zajmuje się mikrobiologia i jakie były jej początki aż po nasze czasy. Poznali jak wielcy uczeni odkrywali maleńkie istoty niedostrzegalne gołym okiem. Rozwiązywali quiz dotyczący chronologii i wielkich dokonań w dziejach mikrobiologii.


Klasa III a na ściance wspinaczkowej "Groto"

Nagroda za najlepszy wynik w akcji "Rowerowy Maj 2016/2017"


Rowerowy Peleton "Wybierz zdrowie - jedź z nami"

W ramach 11 edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia nasi uczniowie pod opieką pana Wojtka Regnera, Karoliny Dutkowiak i Magdaleny Fabczyńskiej ruszyli z Polany Karłowickiej w drogę promującą zdrowy styl życia. Dwunastokilometrowa trasa miała swoją metę na Wyspie Słodowej. Tam na uczestników czekały pamiątkowe medale. Nie zabrakło także okazji do wesołej zabawy.


Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Gil

Nasi Pierwszoklasiści spotkali się dziś w Bibliotece Publicznej Grafit z panią Agnieszką Gil. Zainaugurowały w ten sposób nowy cykl spotkań z Pisarką - GILotyna czyli UCINAMY rozmowy o czytaniu i pisaniu...

 


Klasy sportowe w Energylandii

6a i 7b rozpoczęły rok szkolny ekscytującą i energetyczną wizytą w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Symboliczny dzwonek w rękach pani dyrektor Ewa Młodożeniak obwieścił rozpoczęcie lekcji - tym razem 4 września.


Pożegnaliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017

Były listy gratulacyjne i nagrody. Były występy artystyczne uczniów i zespołu tanecznego Aga Team. Tym razem, pierwszy raz od wielu lat, nie żegnaliśmy się z szóstoklasistami. Do zobaczenia więc w przyszłym roku szkolnym! Wszystkim uczniom życzymy cudownych wakacji!


Ostatni w tym roku szkolnym WF klasy sportowej ;)

 


Nasz szkolny "Mam talent"

Prezentację szkolnych talentów zainaugurowała klasa 4a inscenizacją profilaktycznej "Bajki nikotynowej", przygotowanej na podsumowanie akcji profilaktycznej "Bieg po zdrowie".

Dyplomy i nagrody otrzymali laureaci konkursów, najlepsi sportowcy i czytelnicy.

Swoje talenty zaprezentowali także najmłodsi. Nie brakuje wśród nich zdolnych śpiewaków i gimnastyków.


Konkurs Pięknego Czytania w klasach trzecich

Trzecioklasiści stanęli w konkursowe szranki bardzo dobrze przygotowani. A oto najlepsi z najlepszych


Zajęcia naukowe "Wiedza nas bawi"

Zajęcia, organizowane w ramach projektu "Wroclove Science", organizuje fundacja Omniveda, prowadzą studenci z Włoch i Hiszpanii. Oprócz zajęć dla uczniów klas piątych i szóstych, odbywających się co czwartek, studenci przeprowadzili także lekcje w klasach drugich i trzecich.


Klasa IIa  w ZOO na lekcji pt. "Czy wiesz, co je jeż?"


Wizyta w wiosce Indiańskiej


Klasa III c na finale akcji "Nie pal przy nie, proszę" na wrocławskim Rynku.


Zajęcia artystyczne

Klasa IIIb na warsztatach ceramicznych w Malu Mice.

Klasa Ia na zajęciach w Rupieciarni.

Klasa IIa na zajęciach ceramicznych w "Starej Piekarni"


Dzień Dziecka - na sportowo!

Jak na bardzo usportowioną szkołę przystało Dzień Dziecka uczciliśmy na sportowo. Zabawę rozpoczął Minimaraton, a potem to już poszło: przeciąganie liny, krykiet, tenis, bule...

Niektórzy ponad aktywny udział w zmaganiach sportowych przedłożyli aktywne... kibicowanie :)

A ponieważ 1 czerwca uczniowie z całej Polski bili rekord czytania, nasze wygimnastykowane piątoklasistki połączyły przyjemne z pożytecznym.

 


XVI Sejmik Samorządów Uczniowskich

W tym roku nasi reprezentanci biorący udział w Sejmiku, uczestniczyli w turnieju matematyczno-przyrodniczym "Podróżujemy po Europie"


Klasa 5a i 6b na Zielonej Szkole

Oto najnowsze wiadomości: zajęcia kształtujące umiejętność współpracy, wspinaczka skałkowa, no i oczywiście wycieczka do wodospadu Szklarki. A wieczorek zasłużona ... dyskoteka ;)

Szkolna Akcja "Mistrz Dobrych Manier"

Dobre maniery to ważna sprawa, 

czy to nauka, czy zabawa.

I trzeba zawsze o tym pamiętać

i w dzień powszedni i od święta.


Klasa Ia w Hydropolis


Nasz drużyna na IX Turnieju "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze"

Julka Tchórzewska, Adam Lewicki i Piotrek Szymański reprezentowali naszą szkołę na IX Turnieju Szkół Podstawowych "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu. Walczyli dzielnie i do końca, zajmując ostatecznie V miejsce.


Majowe Święta


Szkolny Konkurs Tańca 2017

W konkursie swoje talenty taneczne i choreograficzne mogli zaprezentować wszyscy uczniowie, bez względu na wiek. Choć surowe Jury wytknęło każdy błąd, wszyscy są zwycięzcami. Uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi :)


Klasa 2a zwiedza wrocławski Ratusz

 


Szkolne Podchody Książkowe

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji szkolna biblioteka zorganizowała Książkowe Podchody. Choć zabawa była przednia, duch walki i sportowej rywalizacji dał się także wyczuć.